• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim

VİRANŞEHİR'DE ABD VE İSRAİL PROTESTOSU

.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde çok sayıda Sivil toplum kuruluşları, siyasi parti üyeleri, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına tepki gösterdi.

Viranşehir’de, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeleri ve vatandaşların katıldığı, "İşgale Karşı Ses Ver" eylemiyle ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Filistin'e yönelik yaptığı katliamlar protesto edildi.

Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş, Ceylanpınar Caddesi üzerinde bulunan Maliye Parkında basın açıklaması yaparak, İsrail ve ABD’ye tepki gösterdi.

Basın açıklaması için toplanan kalabalık, sık sık tekbir getirerek, ABD ve siyonist terör çetesi aleyhine slogan attı.

Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir Sen Viranşehir Şube Başkanı Ahmet Bilen, İsrail'in Filistin'e yönelik yaptığı katliamları kınadıklarını belirterek, terör rejiminin sapkın bir inanca sahip olduğuna vurgu yaptı.

Terör örgütü İsrail’in, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ettiğini ifade eden Bilen, Halkımız ve bütün insanlık bilmeli ki bu bölgede akan bütün kanın, bütün iç savaşların ve bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail vardır. Siyonist çete yönetimi bütün İslam ülkelerini ve bütün dünyayı ateşe vermekten kaçınmayacak kadar sapkın bir inanca sahiptir. İsrail’in kurulduğundan beri izlediği politika asla değişmemiştir. Katil rejim, Türkiye'ye ait toprakların da içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü yönteme başvurmaktadır." dedi.

İşgalci çetenin sadece Müslümanlar için değil, insanlıktan nasibini almış herkes için bir bela olduğunu anlatan Bilen, Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir. Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs'ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçmektedir." ifadelerini kullandı. Basın açıklaması, okunan duanın ardından sona erdi. 16-05-2018


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
464 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam784
Toplam Ziyaret2004055
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33925.3606
Euro6.08656.1109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
5° -4°