• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim

MARDİN CEYLANPINAR KANALINA İLK SU 2019’DA VERİLECEK

.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Devlet ve Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın ile görüştü. Ankara’da gerçekleşen görüşmede Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, GAP Proje kapsamında yapımı devam eden sulama kanalları ile ilgili DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın ile istişarelerde bulundu.

MARDİN CEYLANPINAR KANALINA İLK SU 2019’DA VERİLECEK

Yapılan görüşmede Mardin Ceylanpınar Ovaları Cazibe Sulaması 2 Kısım Şebeke İkmalinin bitmesi ile 2019 yılındaki kanala ilk suyun verileceği kaydedildi. Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı yaptığı açıklamada 2019 yılı sulama sezonunda suyun verileceğini belirterek: ” Bölgemizin en önemli sorunlarının başında enerji tüketimi geliyor. Yetersiz enerjiden dolayı çiftçilerimiz mağdur oluyordu. DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mevlüt Aydın ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 2019 sulama sezonuna ilk suyun verileceğini konusunda mutabık kaldık. Mardin Ceylanpınar Sulama kanalına suyun verilmesi ile ilk sulama denemeleri gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

VİRANŞEHİR POMPAJ SULAMASI 1 ve 2. KADEMELER 2019’DA BİTİRİLECEK

Viranşehir Pompaj Sulaması 1 Kademe çalışmalarının %60 – %70 oranında bittiğini yeni ödenek ile bu çalışmaların sona ereceğini belirten Vekil Özşavlı sulama pompaları ve aksamlarının 2018 yılı içerinde teslim edileceğini kaydetti.
Viranşehir Pompaj Sulama 2. Kademesinin 2019 yılında sona ermesi ile Viranşehir’in güney kısmının önemli bir bölümünün Atatürk Barajından gelen su ile sulanabilecek. Çiftçilerin artezyen kuyularına bağlı kalmadan sulama yapmaya başlamaları ile elektrik enerjisine bağımlılık da azalma gerçekleşecek.

VİRANŞEHİR İÇME SUYU

İhalesi ve yer teslimi yapılan Viranşehir İçme Suyu Hattı Projesinin ödenek yetersizliğinden uygulanamadığını belirten Vekil Özşavlı, ödenek bulmak için çalışma yürüttüğünü kaydederek projenin gerçekleşmesi ile Viranşehir’in içme suyu sorunun çözüleceğini kaydetti.

03-11-2018


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
234 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam153
Toplam Ziyaret2068649
Anket
VİRANŞEHİR'DE 31 MART SEÇİMLERİNDE OYUNUZUN RENGİ NE OLACAK ?
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°