• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim

VEKİL ÖZŞAVLI'DAN DEDAŞ'A ANINDA CEVAP!

"Panolar tahrip edilmedi, arızalardan dolayı yandı"

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili DoçDr. Halil Özşavlı, DEDAŞ’ın Viranşehir İle ilgili yaptığı açıklamayı talihsizlik olarak yorumladı.

Geçtiğimiz gün ilçede faaliyet yürüten STK Platformu basın açıklaması yaparak, ilçede yaşanan elektrik kesintilerine tepki göstermişti.

DEDAŞ, yapılan tepki üzerine bir açıklama yaparak, Kaçak önleyici 750 panodan 260 panonun tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiğini ileri sürerek, Kaçak kullanımında ısrarcı davranan kesimler tarafından Viranşehir’e yapılan yatırımların engellendiğini iddia etti.

DEDAŞ’ın açıklamasına AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özşavlı’dan anında cevap geldi.

Özşavlı, Sosyal Medya hesabından DEDAŞ’ın Viranşehir İle ilgili yaptığı açıklamayı talihsizlik olarak gördüğünü belirterek, panoların tahrip edilmediğini yaşanan arızalardan dolayı yandığını söyledi.

Kazılıp aylarca açık bırakılan sokaklar, enerji verilmeden sokak ve caddelerde konan panoları bizzat yerinde defalarca incelediğini sözlerine ekleyen Özşavlı; kullanılan malzemenin dayanıksızlığını ve elektrik kablolarının enerjisiz bir şekilde aylarca açıkta bırakıldığına şahit oldum. Bir çocuğun yumruğuna dahi mukavemet edemeyecek kadar zayıf plastik panoları sokaklara savunmasız hedef gibi koyan sizlersiniz. Onları korumakla mükellef olan yine sizlersiniz. Kaldık ki o panoların büyük bir kısmı tahrip edilmiş değil yaşanan arızalardan dolayı yanmıştır. Vatandaş suçlanarak kimse yükümlülüklerinden ve sorumluluklarından kaçamaz” dedi.

Sürekli halkın yanında olan Vekil Özşavlı’nın açıklamaları İlçede takdirle karşılandı. 30-11-2018


 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
632 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam416
Toplam Ziyaret2043678
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31315.3343
Euro6.02766.0518
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°