• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim

BAŞKAN ADAYI EKİNCİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TIP BAYRAMINI KUTLADI

.

Ak Parti Viranşehir  Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci, Viranşehir Devlet Hastanesi çalışanlarını ziyaret edip, 14 Mart Tıp bayramlarını kutladı.

Sabah saatlerinde eşi Sibel Ekinci ile birlikte Hastaneye giden AK Parti Viranşehir Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci, başta başhekim İlhan Erkan olmak üzere, Hastene yöneticileri, Doktor,Hemşire ve Sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıp  14 Mart Tıp bayramlarını kutladı.

Hekimliğin, ilk eğitim anlarından itibaren her zaman üstün bir fedakarlık ve büyük bir özveri gerektiren bir meslek olduğunu söyleyen Ekinci, Yeryüzünde eşine az rastlanır bir mesleği icra eden tüm sağlık çalışanlarımızın, görevlerini fedakarca icra edişleri sayesindedir ki hastanelerimiz tüm yaratılmışları Yaratandan ötürü sevmenin tecelli ettiği mekanlar halini almıştır.

Nasıl ki bugün doktorlarımız bu zorlu görevi aşkla ve şevkle yapmaktalar ise 100 yıl önce bugün, takvimler 14 Mart 1919’u gösterdiği bir zamanda Tıbbiyeli öğrenci ve hocalar Anadolu’nun dört bir yanından kalkıp canları pahasına müdafaaya koşmuşlardır.

Bu yüzdendir ki devletimiz, başta doktorlarımız olmak üzere, hastalarımıza gerekli ilgi ve bakımın yanında onları biran önce eski sağlıklarına kavuşturmak için her türlü gayreti göstererek, özverili bir şekilde bu zor görevi ifa eden sağlık çalışanlarımıza her zaman destek olmuş ve olmaya da devam edecektir.

Milli mücadele sırasında mesleklerini bir yana bırakıp vatan savunması için koşan Tıbbiyelilerin aziz hatıralarını yad etmek niyetiyle her yıl kutlanmakta olan “14 Mart Tıp Bayramı”  vesilesi ile öncelikli olarak Viranşehir'de bu kutlu görevi yürüten hekimlerimiz olmak üzere bütün tıp camiasının bu müstesna günlerini kutluyor, şiddetin her türlüsünden uzak, güvenli ve huzurlu çalışma ortamlarında mesleklerini başarıyla icra etmelerini diliyorum, dedi.”

Başhekim İlhan Erkan olmak üzere, Hastene yöneticileri, Doktor,Hemşire ve Sağlık çalışanları, karanfillerle günlerini kutlayan Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci ve eşine teşekkür etti.

14-03-2019


 

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
436 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam141
Toplam Ziyaret2068637
Anket
VİRANŞEHİR'DE 31 MART SEÇİMLERİNDE OYUNUZUN RENGİ NE OLACAK ?
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°