• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
VİRANŞEHİR

     

VİRANŞEHİRLİ HEYKELTIRAŞIN ESERLERİ HAYRAN BIRAKIYOR

.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde 27 yaşındaki heykeltıraş Muhammed Said Erbaş’ın yaptığı obje ve heykeller görenleri hayran bırakıyor.

İlçenin Yeni Mahallesinde heykeltıraş sanati ile geçimini sağlayan Malatya İnönü Üniversitesi  Resim,iş öğretmenliği heykeltıraş mezunu Muhammed Said Erbaş’ın Mermer,Alçı, Ağaç, Metal,Polyester,Beton,Strafor ve Taşlar’dan yaptığı heykeller görenleri şaşırtıyor.

Maddi imkansızlıklardan dolayı atölye açamadığını belirten Erbaş,kendi imkanları ile aldığı malzemelerle sanatını kaldığı baba evinde devam ettirdiğini söyledi.

Kısa süre zarfında el becerisini çok geliştiren Muhammed Said Erbaş’ın yaptığı heykeller, görenlerin beğenisini kazandı.

En büyük hayalinin bir atölye açıp, sanatını daha da geliştirmek olduğunu ifade eden Erbaş, Sanatseverlerden atölye açması için destek istedi.

Viranşehir’in ilk heykeltıraşı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erbaş, şu ana kadar yaklaşık 15 eserinin bulunduğunu kaydetti.

Yapıtğı eserlerin yanı sıra bir o kadar da yağlıboya,karakalem,lavi sulu boya çalışması olduğuna vurgu yapan Erbaş, eserlerini görmek isteyen vatandaşların @saiderbas Instagram hesabından kendisine ulaşabileceğini söyledi.

Erbaş, yaptığı eserlerin sanatseverler tarafından çok beğenildiğini ifade ederek, il içi ve dışında sipariş aldığını belirtti.01.06.2020 

 

 

 

507 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret156780
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84716.8745
Euro7.72467.7556